Tiroit Hastaları Alerjilerden Daha Çok Etkileniyor! #Alerji #Tiroit

İlkbaharda huzur içinde hayatta kalanlar ve çiçeklenme ve polen alerjilerinden kaçınanlar bile, bazen yaz sonlarında akan burun, kaşıntılı gözler gibi semptomlar yaşarlar. Tiroit hastaları alerjik etkenlerden daha çok etkileniyorlar.
Sanıldığının aksine sadece bahar aylarında alerjik olmuyoruz! Bir önleme olarak, doktorlar sadece antihistaminiklerin kullanılmasını değil, aynı zamanda diyette bir değişiklik yapılmasını önermektedir. Son zamanlarda normalden daha fazla alerjik rahatsızlık yaşıyorsanız, diyetinize eklenmesi gereken birkaç gıda seçtik.

Zerdeçal

Her gün ve hemen hemen her tarife eklemek kolaydır. Zerdeçal karabiber ile birlikte daha iyi emilir, bu yüzden yemek hazırlarken yeni kombinasyonları deneyin.

Ton balığı

Ton balığı gibi yağlı balıklar, alerjilere karşı mücadelede çok önemli bir avantaj olan omega-3 asitleri bakımından zengindir. Enflamasyonu azaltmanıza izin veriyorlar. Haftada en az iki porsiyon ton balığı alırsanız, alerjik reaksiyon derecesi pratikte azalır.

Ananas

Ananas burun ödemini ve astım gibi alerjik reaksiyonları azaltabilecek bir bromelain enzimi kaynağıdır. Taze bulamıyorsanız, konserve ananas da uygundur, ancak bir su şişesine, kokteyllere ve salatalara ekleyebilirsiniz.

Soğan

Çocukluk soğanlarının tadına bakamıyor olsanız bile, alerjilerle başa çıkabilmek için en azından kısa bir süre için yemeğe eklemeniz önemlidir. Quercetin içerir - doğal bir antihistamin olarak işlev gören antioksidanları içeren bir flavanoid. Vücudunuzun alerjik reaksiyonlarını tetikleyen bileşiklerin üretimini engeller.

Fermente ürünler

Son birkaç yılda, bağırsak florası ve bağışıklık sistemi arasında güçlü bir bağlantı olduğunu gösteren çalışmalar ortaya çıkmıştır. Ne kadar çok yemek yersen, iltihabın da o kadar fazla olur. Mayalanmış ürünleri sevdiğiniz yiyeceklere eklemeye başlayabilirsiniz - örneğin: lahana turşusu ve kefir. Bu ürünlerin probiyotik özellikleri sayesinde, herhangi bir alerjik reaksiyonu önemli ölçüde azaltabilir ve  alerji mevsimini başarılı bir şekilde atlatabilirsiniz.

Perga - Arı ekmeği

Enzimler, nektarlar, bal, polen ve balmumu karışımı genellikle bir alerji ilacı olarak pazarlanmaktadır. Araştırmacılara göre, arı ekmeğinin antienflamatuar ve antimikrobiyal etkileri var. Bir hayvan çalışmasında, parşömen bile alerjileri tamamen önler. Bu ürünün bölgenizde üretilmesi ve alerjiniz olduğu polenleri içermesi önemlidir. Diyetinize eklemek için, yavaşça yoğurt veya mısır gevreğine ekleyebilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiroit için hangi doktora gidilir? Tiroit belirtileri nedir? Tiroit nedir?

Tiroit için randevu nasıl alınır? Tiroit için nereden randevu alınır?

Tiroit ilacının yan etkileri nelerdir? Yeni tiroid ilacının yan etkileri. Tiroit ilacı yasaklandı! Levothyrox yasaklandı!