Kış tiroidinizi nasıl etkiler? Kışın tiroitlere dikkat!

Kış tiroidinizi nasıl etkiler?

Kışın karanlık ve soğuk günleri tiroit üzerine ekstra bir yük getiriyor.


Araştırmamıza göre, ilk üç neden:

1. D vitamini seviyeleri kışın dalmakta, bu da daha fazla yorgunluk, yaralanmalarda iyileşme sorunları veya kemik ve kas ağrısı yaşayabileceğiniz anlamına gelmektedir.

D vitamini, sağlıklı bir tiroid, sağlıklı bağışıklık sistemi ve sağlıklı kemikler için kesinlikle gereklidir. D vitamininin büyük kısmı güneşe maruz kalsa da, D3 vitamini takviyesi, yaşadığınız yere bağlı olarak kış aylarında veya hatta tüm yıl boyunca telafi etmek için mükemmel bir çözümdür.


2. Vücudunuzun ısısını yükseltmek için tiroidinizin daha çok çalışması gerekir, bu nedenle fT3 ve fT4'ünüze bir dalış yaşayabilirsiniz.

Bu aylarda dozunuzu değiştirmenin gerekip gerekmediğini öğrenmek için sağlık uzmanınızla görüşün. Bu iyi bilinen bir olgudur ve genellikle ilaç ayarlaması gerektirmez. Bununla birlikte, yeni veya daha güçlü semptomlar hissetmeye başlarsanız, doktorunuzla konuşmak için iyi bir zaman olabilir.

3. Egzersiz rutinlerinizi ısıtmak için ekstra zamana ihtiyacınız olabilir ve kondisyon düzeyinizin yüksek olmadığını hissedebilirsiniz.

Kaslarımızın ve eklemlerimizin optimal bir şekilde gerilmesi ve standart bir egzersiz rutinine dayanmaya hazır olması için sıcaklığa ihtiyacı vardır. Soğuk, normal tiroid hormonlarından daha düşük olanlarla birlikte ısınmak için biraz daha zaman harcamanız gerektiği anlamına gelebilir. Egzersiz rutinlerine uyun ve gevşemek için kendinize fazladan zaman verin.

Harika bir kış geçirin ve tüm yıl boyunca tiroidinizi sağlıklı tutun!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiroit için hangi doktora gidilir? Tiroit belirtileri nedir? Tiroit nedir?

Tiroit için randevu nasıl alınır? Tiroit için nereden randevu alınır?

Tiroit ilacının yan etkileri nelerdir? Yeni tiroid ilacının yan etkileri. Tiroit ilacı yasaklandı! Levothyrox yasaklandı!