Tiroid randevusu nasıl alınır? [adım adım resimli anlatım]

Tiroid randevusu nasıl alınır? [adım adım resimli anlatım]

Türkiye'de tiroid hastalarınca en çok sorulan sorulardan biri de "tiroid randevusu nasıl alınır" ya da "tiroid randevusu kimden alınır" ve işte bu konumuz da resimli olarak anlattığımız tiroid randevusunu hangi doktordan alacağınızı görebilirsiniz.
Hemen buraya tıklarak  Merkezi Hekim Randevu Sistemi web sitesinden giriş yapıyorsunuz. Hemen karşınıza çıkan sayfadan RANDEVU AL bölümüne tıklayarak TC numaranız ve şifreniz ile giriş yapacağınız bölüme ulaşıyorsunuz. İsterseniz Sağlık Bakanlığının bu uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek çok daha kolay randevu alabilirsiniz. Web sitesinden de uygulamadan da aynı adımlarla ilerleyeceğimizden biz uygulama üzerinden anlatacağız.

Android telefonlar için buraya tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.
Iphone telefonlar için buraya tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

1) Akıllı telefonumuzdan uygulamayı açtık ve TC no ve şiremiz ile giriş yaptık. Daha önce üye olmadıysak üye oluyoruz.


2) RANDEVU AL kısmına tıklıyoruz ve bize özel sayfaya giriş yapıyoruz.


3) Buradan HASTANE seçimini yapıyoruz.

4) Buradan GENEL CERRAHİ bölümünü seçerek uygun doktor ve randevu saatlerine ulaşıyoruz.
Tiroid hastalığı için incelemeyi Endokronoloji bölümü yapıyor ancak bu bölüm uzmanlık isteyen bir bölüm olduğu için kendimiz bu bölüme randevu alamıyoruz. Fakat Genel Cerrahi bölümüne gidip şikayetlerimizi anlattığımızda o doktor da bunların Tiroid hastalığı olduğundan şüphelenirse sizi ENDOKRONOLOJİ bölümüne sevk eder.

Unutmayın bu belirtiler daha başka bir çok hastalıktan kaynaklanıyor olabilir! Aynı belirtileri görüp tiroid hastası olmayan birçok kişi vardır. Ancak buradan tiroid hastalığı belirtileri sayfamızdan bu belirtilere bakıp bir fikir edinebilirsiniz. Doktora bilinçli olarak giderseniz de işleriniz kolaylaşır.

Eğer tiroidlerinizde bir problem var ise sizi bir dizi kan verme ve ultrason testi aşamaları bekliyor demektir. Bu kanların bir kısmı aç karnına verilirken bir kısmı da aç/tok fark etmeksizin verilebiliyor. Doktorunuz yaşınıza, cinsiyetinize ve durumunuza göre sizden bazı başka testler de isteyebilir. Biyopsi (tiroidlerden parça almak) alıp laboratuvar ortamında incelenme de bunlardan biri olsa da bu çok nadir bir durumdur.

Tiroidlerinizle ilgili bilmeniz gereken belki en önemli şey doğru beslenmedir. Bu konuda da konunun uzmanlarından derlediğimiz bu yazımıza bakabilirsiniz. Doğru beslenerek tiroid hormonlarınızı kontrol altında tutabilir. Hiç ilaç kullanmadan basit bilgilerle sağlıklı yaşamınıza devam edebilirsiniz. En önemli şeylerden biri de stressiz bir yaşam olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz.

Herkese sağlıklı sıhhatli güzel günler dileriz. Bu yazımızı başka insanlara da yardımcı olmak için paylaşabilirsiniz. Teşekkürler.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tiroit için hangi doktora gidilir? Tiroit belirtileri nedir? Tiroit nedir?

Tiroit için randevu nasıl alınır? Tiroit için nereden randevu alınır?

Tiroit ilacının yan etkileri nelerdir? Yeni tiroid ilacının yan etkileri. Tiroit ilacı yasaklandı! Levothyrox yasaklandı!